fbpx

Inglise keele õpetaja mõtteid 2

Pärast ILS-is saadud tagasisidet on see teine postitus sellest, millised muutused on Eestis viimase 20 aasta jooksul toimunud.

pie chart age

Minu õpilaste keskmine vanus 20 aastat tagasi oli 25-35 eluaastat. Nagu jooniselt näeme, on suurim vanusegrupp hetkel 35-50. Miks see nii on? Kas nooremad inimesed ei peagi enda keeleoskust parandama? Mõned ütlevad, et õpetamise tase on nii palju tõusnud, et selle tagajärjel räägivad noored juba kooli lõpetades väga head inglise keelt. Küll aga meenub mulle, et üheksakümnendate algusest keskpaigani oli Eesti koolides väike inglise keele õppe kriis, mil mitmed õpetajad lahkusid Eestist parematele jahimaadele. Mõnel juhul õpetasid koolides isegi õpilased teisi õpilasi. See paneb mind mõtlema sellele, et kuigi õpetamismeetodid on muutunud, seisneb muutus pigem selles, et noortel on väljaspool kooli niivõrd palju võimalusi inglise keelt praktiseerida. On raske leida alla 25-aastast noort, kes inglise keelega hakkama ei saaks. Tööturul olevad 30-aastased ja vanemad leiavad, et inglise keel on hädavajalik tööle kandideerimiseks, mis ühtlasi motiveerib ka neid, et kooli tagasi minna.

PhilILS veebileht kasutab analüütika ja funktsionaalsuse eesmärgil küpsiseid. Lehte edasi kasutades nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot

Küpsised on meie veebilehe, mida kasutame kanalina serveerimaks teile pakutavat sisu ja funktsioone, oluline tehniline osa.

Et seda lehte täisfunktsionaalsuses kasutada, peab küpsiste kasutamine olema lubatud. Vajutades "Nõus" annate nõusoleku küpsiste kasutamiseks.

Rohkem infot selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame, leiate meie Privaatsuspoliitika lehelt.

Sulge